ogłoszenia prasowe gazeta wyborcza
Agencja reklamowa Anonspress

Gazeta Wyborcza ogłoszenia


ogłoszenia reklamowe

Aby ułatwić Państwu kontakt z nami, w celu publikacji ogłoszenia, podajemy mobilne numery telefonów
884 306 217 / 512 50 01 92 / 515 00 14 00

Prosimy także o kontakt na jeden z podanych e-maili, jeśli jest to dla Państwa wygodniejsze

sylwia@anonspress.pl

martyna@anonspress.pl

monika@anonspress.pl

Pracujemy w godzinach: 8:30-15:30


 • Gazeta Wyborcza jest opiniotwórczym dziennikiem ogólnopolskim o charakterze społeczno-politycznym, który wychodzi 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku.
 •  Podstawową jednostką powierzchni ogłoszeń w Gazecie Wyborczej jest 1 moduł o wymiarach 46,8mm x 57,5mm. Na stronie mieści się 30 modułów. Nasze biuro ogłoszeń zawsze służy pomocą przy ustaleniu wielkości ogłoszenia i kosztów publikacji.
 • Wraz z wydaniem ogólnopolskim wychodzą dodatki lokalne w zasięgu na poszczególne regiony Polski (nie zawsze zasięgi proponowane przez Gazetę Wyborczą pokrywają się z granicami województw). Codziennie wraz z wydaniem ogólnopolskim ukazują się jedynie dodatek stołeczny. Pozostałe zasięgi ukazuja sie jako 1 kolumna mutowana w głównym grzbiecie Gazety Wyborczej. Dodatki  regionalne GAZETY WYBORCZEJ, jako osobne wydania ukazują się wyłącznie w piątki, jako miesięczniki lub tygodniki. Można również w  zasięgach regionalnych opublikować ogłoszenia w dodatku „Mój Biznes, Ludzie, Praca, Innowacje” we wtorki.
 • Nasze e-biuro ogłoszeń przyjmuje ogłoszenia i reklamy do Gazety Wyborczej w terminie 2-3 dni roboczych przed planowaną emisją. Publikacja kondolencji i nekrologów w ogólnopolskim wydaniu Gazety Wyborczej może nastąpić z dnia na dzień, pod warunkiem, że zlecenie otrzymamy najpóźniej do godziny 9.30 rano.
 • Za pośrednictwem naszego biura ogłoszeń, można zlecić w Gazecie Wyborczej ogłoszenia typu: przetargi, komunikaty, ogłoszenia o pracę (ogłoszenia rekrutacyjne), kondolencje lub nekrologi, a także ogłoszenia reklamowe. Emisja ogłoszenia w Gazecie Wyborczej może mieć miejsce na wybranej stronie redakcyjnej lub ogłoszeniowej, w wydaniu papierowym oraz w internecie na portalu Komunikaty.pl
 • Oprócz standardowego ogłoszenia w Gazecie Wyborczej można opublikować artykuł sponsorowany lub dołączyć do niej insert, w formie ulotki lub innego rodzaju wkładki. 
 • Przetargi i komunikaty, a także ogłoszenia rekrutacyjne można zamieszczać w Gazecie Wyborczej na stronach ogłoszeniowych lub redakcyjnych od poniedziałku do piątku, jednak to we wtorki ukazuje się jedyny dodatek biznesowy: „Mój Biznes. Ludzie, Praca, Innowacje” skierowany przede wszystkim do inwestorów i przedsiębiorców. Poza materiałami redakcyjnymi znajdują się tam osobne działy na publikacje ogłoszeń o prace (ogłoszenia rekrutacyjne) oraz dział ogłoszeń typu komunikaty i przetargi.
 • Ogłoszenia w dodatku „Mój Biznes. Ludzie, Praca, Innowacje” można publikować również w zasięgach regionalnych, wówczas obowiązują niższe ceny - inne dla każdego z dostępnych wydań. Ukazują się one w tak zwanych Multiregionach, dzięki temu zwiększa się zasięg dotarcia ogłoszenia o kolejne regiony Polski bez konieczności uiszczania dopłat.
 • Koszt publikacji 1 modułu czarno-białego na stronach ogłoszeniowych w poniedziałki i piątki w ogólnopolskim wydaniu Gazety Wyborczej, zgodnie z cennikiem wynosi 815,00zł netto. Wersja w kolorze to koszt 905,00zł netto. Publikacja ogłoszeń czarno-białych od wtorku do czwartku jest tańsza, bowiem jest to koszt 650,00zł netto za 1 moduł. Wersja w kolorze wynosi 720,00zł netto za moduł.
 • Gazeta Wyborcza oprócz wydania drukowanego posiada swój portal internetowy: wyborcza.pl, w którym można zlecić emisje reklam banerowych, natywnych oraz artykułów sponsorowanych. Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą w internecie, to prosimy o bezpośredni kontakt, bowiem cenniki często ulegają zmianie.
 • Proponujemy bardzo korzystne rabaty na wybrane ogłoszenia w Gazecie Wyborczej.
 • Korzystając z naszego pośrednictwa nie ponoszą Państwo żadnych dodatkowych kosztów, gdyż obowiązuje nas oficjalny cennik Gazety Wyborczej.

 

 

 
PUBLIKACJA OGŁOSZEŃ W GAZECIE WYBORCZEJ
- ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


1. Czy za pośrednictwem e-biura ogłoszeń prasowych można opublikować ogłoszenie w Gazecie Wyborczej?
Jesteśmy internetowym biurem ogłoszeń, które pomaga w zamieszczeniu ogłoszeń w prasie ogólnopolskiej i regionalnej ukazującej się w Polsce, także w Gazecie Wyborczej – w wydaniu ogólnopolskim i jej regionalnych wydaniach.

2. Czy pobieracie prowizje za pośrednictwo w publikacji ogłoszenia w Gazecie Wyborczej?
Nasze pośrednictwo jest całkowicie darmowe dla naszych klientów. Nie stosujemy żadnych marż, gdyż otrzymujemy wynagrodzenie z mediów. Obowiązują u nas takie same ceny, jak w cennikach Gazety Wyborczej. Dodatkowo oferujemy korzystne rabaty na wybrane ogłoszenia prasowe.

3. Od czego zależy koszt publikacji ogłoszenia w Gazecie Wyborczej ?
Koszt publikacji ogłoszenia uzależniony jest od wielu czynników: ilości treści, wielkości zawartych elementów graficznych (zdjęć, herbów, map, tabel i logotypów), a także tego, czy ogłoszenie ma być czarno-białe, czy w kolorze. Na cenę ogłoszenia ma także wpływ czy ogłoszenie ma być opublikowane w wydaniu ogólnopolskim Gazety Wyborczej, czy też w którymś z regionalnych wydań, a także w jakim dziale, na jakiej stronie (redakcyjnej czy ogłoszeniowej) i w jakim dodatku. W Gazecie Wyborczej ceny publikacji ogłoszeń prasowych zmieniają się w zależności od dnia publikacji – najdroższe wydanie jest magazynowe (w piątki) i poniedziałkowe (w tych dniach Gazeta Wyborcza ma najwyższy nakład). O tych czynnikach zawsze Państwa informujemy w naszym biurze ogłoszeń, proponując najkorzystniejsze opcje cenowe.

4. Od czego zależy wysokość rabatu za publikację ogłoszenia w Gazecie Wyborczej?
Rabaty na publikację ogłoszeń prasowych oferujemy już przy pierwszym zleceniu, ich wysokość zależna jest od wielkości ogłoszenia prasowego oraz ilości zaplanowanych emisji. Uwzględniamy również aktualne oferty rabatowe w zależności od ich dostępności w Gazecie Wyyborczej.

5. Czy wycena jest płatna?
Nie, wycena z jest całkowicie bezpłatna.

6. Co powinno być zawarte w zapytaniu o wycenę publikacji ogłoszenia w Gazecie Wyborczej?
W zapytaniu o wycenę ogłoszenia prasowego koniecznie powinna znaleźć się treść w edytowalnym formacie (np. w docx.) oraz inne materiały graficzne, jakie chcieliby Państwo opublikować w ogłoszeniu (zdjęcia, logotypy, mapy, itp.) oraz wybrany tytuł prasowy (tytuł gazety) lub typ prasy (ogólnopolska lub regionalna).
Dodatkowe informacje określające Państwa oczekiwania również będą dla nas pomocne: planowany termin publikacji, czy ogłoszenie ma być standardowej wielkości, zminimalizowane czy może większe? Czarno-białe czy kolorowe? Czy interesują Państwa konkretne dodatki, strony ogłoszeniowe lub redakcyjne?
Prosimy również o zawarcie danych kontaktowych oraz podanie nazwy firmy, która będzie płatnikiem.

7. Jak wygląda cały proces publikacji ogłoszenia w Gazecie Wyborczej?
Po otrzymaniu od Państwa zapytania (przez formularz, lub mailem) jeden z managerów naszego biura ogłoszeń oszacuje wielkość ogłoszenia w modułach i przygotuje wycenę, w której zaproponuje najlepsze rozwiązania dopasowane do Państwa oczekiwań. Gdy zdecydują się Państwo na emisję, przygotujemy i przyślemy zlecenie gotowe do podpisu (w przypadku instytucji państwowych) lub fakturę pro forma (dla osób i firmy prywatnych). Po otrzymaniu opieczętowanego zlecenia lub potwierdzenia przelewu, uruchamiamy proces publikacji, zajmujemy potrzebną powierzchnię w Gazecie Wyborczej, przygotowujemy skład graficzny ogłoszenia oraz przysyłamy Państwu projekt do akceptacji przed drukiem. W określonym przez managera czasie (każdorazowo zależny od daty emisji) prosimy o składanie uwag do projektu jeśli zajdzie taka potrzeba, po ich naniesieniu przekazujemy skład graficzny do gazety. W dniu emisji wystawiamy fakturę VAT za usługę i wraz z dołączonym wycinkiem z gazety wysyłamy do Państwa pocztą lub elektronicznie – zgodnie z Państwa życzeniem.

8. Do jakich dodatków regionalnych Gazety Wyborczej mogę zlecić ogłoszenie?
Nasze biuro ogłoszeń pomoże zlecić Państwu ogłoszenie do wszystkich dodatków regionalnych wydawanych przez Gazetę Wyborczą. Po zmianach wprowadzonych przez Gazetę Wyborczą w 2020 roku, wydania lokalne w tzw. małych oddziałach (Białystok, Bydgoszcz, Toruń, Częstochowa, Kielce, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Radom, Rzeszów, Szczecin i Zielona Góra)ukazują się tylko w piątki, jako tygodniki, np.: Tygodnik Szczecin. We wtorki jest jednak możliwość publikacji komunikatów w dodatku Mój Biznes w zasięgach regionalnych.
W dużych oddziałach (Gdańsk, Poznań, Wrocław, Warszawa, Łódź, Kraków i Katowice) dodatki regionalne ukazują się od poniedziałku do piątku.

9. Z jakim wyprzedzeniem należy zlecić emisje ogłoszenia prasowego do Gazety Wyborczej?
Terminy w jakich należy przysłać zlecenie/ potwierdzenie przelewu lub zaakceptować/ złożyć uwagi do projektu graficznego zostaną od razu określone przez managera, który wykona dla Państwa wycenę w zależności od specyfiki zapytania. Z reguły termin ten wynosi 2-3 dni robocze, jednak by ogłoszenie ukazało się w niektórych dodatkach, działach lub tygodnikach, publikację należy zlecać z większym wyprzedzeniem. W niektórych tytułach oraz w przypadku kondolencji i nekrologów często można zamieścić tego typu ogłoszenia z dnia na dzień (do godziny 10.00 rano)

10. Czym są moduły?
Moduł jest to używana niemal we wszystkich gazetach jednostka miary określająca powierzchnię ogłoszenia (1 moduł to najmniejsza jednostka reklamowa). Każdy z wydawców używa modułów o innych wymiarach i o innej powierzchni, dlatego w wycenach z większą ilością wariantów, ilość modułów w zależności od wybranego tytułu może się różnić. W Gazecie Wyborczej 1 moduł ma wymiary: 46,8 x 57,5 mm. Cała strona reklamowa w gazecie Wyborczej składa się z 30 modułów.

11. Czy przygotowanie projektu i składu ogłoszenia do druku w gazecie Wyborczej jest dodatkowo płatne?
Nie, jeśli zdecydują się Państwo na skorzystanie z naszej pomocy przy zleceniu ogłoszenia, ogłoszenie do druku przygotowujemy nieodpłatnie i wyślemy Państwu jeszcze przed publikacją do sprawdzenia i akceptacji.

12. Czy otrzymam jakieś potwierdzenie, że moje ogłoszenie zostało prawidłowo wyemitowane w Gazecie Wyborczej?
Oczywiście, po publikacji ogłoszenia, z fakturą wysyłamy zawsze stronę Gazety Wyborczej z Państwa ogłoszeniem w formacie pdf. Nie dostarczamy natomiast całych gazet, gdyż nie jesteśmy ich wydawcą i nie mamy takich możliwości.

13. Czy przyjmujecie ogłoszenia do Internetu?
Za pośrednictwem naszego biura ogłoszeń mają Państwo możliwość opublikowania swojego ogłoszenia także w Internecie. W przypadku zlecenia komunikatu lub przetargu ogłoszenie ukaże się również gratis na portalu internetowym Gazety Wyborczej. Jeżeli zależy Państwu na publikacji ogłoszenia tylko w internecie, to również jest to możliwe i w odpowiedzi na Państwa zapytanie udzielimy wszelkich informacji.


Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Copyright @ ANONS PRESS. All rights reserved
Agencja Reklamowa Anonspress